POSTED BY vnation editor | Jul, 24, 2018

Her geçen gün teknolojinin insan faydasına kullanıldığı yeni bir çalışmayla karşılaşıyoruz. Bu kez, haberler İngiltere’den. Şehrin farklı noktalarına temassız ödeme noktaları kuran Cambridge Belediyesi, kişilerin kartları veya telefonları aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine kolay ve pratik bir şekilde bağış yapılabilmesini sağlıyor.

İşlemler kolaylaşacak

Şehirde 7/24 kullanılabilecek olan ödeme noktalarıyla bağış yapmak çok daha basit bir hale gelecek. Belediye Meclisi Üyesi Kevin Price projeyi “Temassız ödeme terminalleri, daha fazla insanın sokakta uyumasını ve evsizlik sorunu yaşamasını azaltmaya yönelik, iş ortaklarımızla üzerine çalıştığımız yenilikçi bir yöntemdir.” sözleriyle tanımlıyor.

Temassız bağış yaygınlaşıyor

Son dönemde temassız ödeme teknolojilerinin bağış çalışmalarında sıklıkla kullanıldığını görüyoruz. Hatırlayan okurlarımız olacaktır; önceki yazılarımızda evsizlere yönelik temassız ödeme özellikli montlardan bahsetmiştik. Görünen o ki gelecek süreçte ödeme teknolojilerinin kullanıldığı farklı tür çalışmalar görmeye devam edeceğiz. Bu teknolojinin, kullanım alanlarının çeşitlenmesiyle birlikte  insanlığa çok daha fazla katkı sağlayabilmesini diliyoruz.